|  | 

Princesa grzybowo opinie

5 błędów, które mogą kosztować Cię awans

Jak dostać awans? Pracujesz już tyle lat w jednej firmie i ciągle ktoś inny awansuje? Sprawdź, czy nie popełniłeś któregoś z poniższych błędów.

Kiedy widzimy, że nasze starania nie przynoszą widocznego efektu w postaci podwyżki, czy awansu, należy niezwłocznie przeanalizować wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na taki stan rzeczy. Większość zaczyna (i przeważnie kończy) analizę od wszystkiego innego, tylko nie od siebie samego. W ostrzał oskarżeń padają na samym początku wredny szef oraz podstępni koledzy z pracy. Często niepowodzenia zrzucamy na zła karmę, nieprzyjemna atmosferę w pracy albo wadliwy sprzęt czy oprogramowanie. No przecież jak miałeś rozliczyć te wszystkie formularze, mają wadliwy program do rozliczeń pit 2011? Albo jak normalnie pracować, kiedy wszyscy podkładają Ci kłody pod nogi? Lepiej przyjrzeć się najpierw sobie i od siebie zacząć zmiany, bo sami jesteśmy kowalami własnego losu.

Błąd 1: Zosia samosia

Samodzielność to bardzo ceniona cecha, ale we wszystkim trzeba zachować rozsądek. Jeżeli unikasz pracy w grupie, twój szef wkrótce zacznie podejrzewać, że masz problemy w pracy z grupą. Chyba nie wyobrażasz sobie, że awansuje na lidera grupy lub managera kogoś, kto nie potrafi komunikować się z ludźmi?

Porada: Zacznij pracować z ludźmi i nie bój się dzielić z innymi swoimi sukcesami. Motywuj innych i wspieraj ich w miarę swoich możliwości. Nie rób jednak tego nachalnie, gdyż nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Błąd 2: Zła motywacja

Błędnie oceniając źródła swoich niepowodzeń, zazwyczaj dokonuje się również nieprawidłowej motywacji. Teksty w stylu: „Jest tyle pracy, że nikt by sobie z tym nie poradził..”, „Kto pracuje w takich warunkach?” nie są motywujące. Z takim nastawieniem nie osiągniesz zamierzonych celów.

Porada: Zmień swoje nastawienie i zaczynaj się motywować, a nie demotywować. Powiedz sobie: „Nawał pracy? Spoko, dobra organizacja i wszystko da się wykonać.”, „Ciężka praca? Dobrze, jest szansa żeby się wykazać.”

Błąd 3: Brak organizacji

Brak organizacji i złe planowanie to bardzo częsty błąd, który wpływa na efektywność pracy. Tym samym wypadamy niekorzystnie w oczach szefa i nie ważne jak bardzo, by nas lubił prywatnie nigdy nie otrzymamy promocji. Dla szefa liczą się wyniki, a nie sympatie.

Porada: Załóż sobie kalendarz i zacznij planować swoje działania. Rozgraniczaj zadania ważne od tych mniej ważnych i zacznij szacować czas ich wykonania. Rób to skrupulatnie i nie oszukuj siebie.

Błąd 4: Zaniedbanie otoczenia

Zaniedbane stanowisko pracy, sterty porozrzucanych kartek, plamy po kawie i okruszki po śniadaniu wiele mówią o pracowniku i szef na pewno bierze to pod uwagę. Niezorganizowane stanowisko pracy może sugerować, że dana osoba również jest niezorganizowana i niechlujna. Komuś takiemu nie powierzy się ważnego stanowiska.

Porada: Uporządkuj swoje miejsce pracy i nawet jeżeli z natury jesteś miłośnikiem artystycznego nieładu, w pracy staraj się jednak mieć wszystko poukładane. W oczach szefa Twoje stanowisko to Twoja wizytówka.

Błąd 5: Zamykanie się w ciasnych ramach

Niektórzy nadal myślą, że ślepe wykonywanie rozkazów popłaca. Takie postępowanie nie sprzyja kreatywności i blokuje świeże spojrzenie na temat. Blokada w myśleniu i zafiksowanie się na jedną metodę działania spowoduje, że nasza efektywność gwałtownie spadnie, a my sami stracimy sporo czasu na szukanie rozwiązania.

Porada: Otwórz swój umysł i postaraj się wyjść poza utarte schematy postępowania. Być może pobłądzisz, ale na pewno spojrzysz na problem z innej perspektywy. Nie bój się eksperymentować i podziel się swoimi pomysłami z innymi. Spróbuj organizować krótkie spotkania z serii „burze mózgu”. W dzisiejszych czasach stawia się na kreatywność i niestandardowe podejście.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

5-bledow-ktore-moga-kosztowac-cie-awans

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Zmieniaja sie nasze plany kredyty plany rekomendacja

    Zmieniaja sie nasze plany kredyty plany rekomendacja

    Zmieniaja sie nasze plany kredyty plany rekomendacja Coraz trudniejsza jest sytuacja na rynkach finansowych zjednoczonej europy, coraz więcej budzą wątpliwości działania naprawcze Brukseli. A skoro tak źle jest w Grecji, Włoszech czy Irlandii to jak dobrze może być w naszym kraju. Rykoszety biją nas nie gorzej niż strzały bezpośrednie i trudno się dziwić, że zmieniają

  • Zbyt duży wybór? kredyty mieszkanie

    Zbyt duży wybór? kredyty mieszkanie

    Zbyt duży wybór? kredyty mieszkanie Trudno jest żyć bez kredytu, a tak właśnie większość Polaków ostatnio robi. Oczywiście nie z własnej woli, ponieważ takie decyzje jakiś czas temu podjęły banki. To banki znacznie zaostrzyły warunki kredytowe, to banki podniosły prowizje i marże i to w bankach zwykły kredyt gotówkowy urasta do miary największego problemu kredytobiorcy.