|  | 

Biznes i Prawo

Bezrobotny w Irlandii, informacje które mogą Ci pomóc

Bezrobotny w Irlandii, informacje które mogą Ci pomóc!

Dzień Dobry,

w dzisiejszym odcinku postaram się przybliżyć informacje na temat trudnego problemu jaki może nas spotka czyli: “bezrobocie”. Jest bardzo dużo informacji na różnych stronach internetowych na temat bezrobocia. Pozwolę sobie zaprezentować jedną ze stron który według mnie jest poradnikiem-kompendium dla osób które właśnie straciły prace lub właśnie znalazly prace.

Strona Losingyourjob.ie jest podzielona na kilka kategorii:

– redukcja godzin pracy
– utrata pracy
– potencjalne zasiłki socjalne
– pieniądze oraz podatki związane z utratą pracy
– pomoc w sprawach mieszkaniowych (wynajem, spłata kredytu)
– możliwości wznowienia swojej edukacji oraz treningu
– powrót do pracy
– wyjazd z Irlandii

Nie jest moim zamiarem opisywać poszczególne możliwości jakie ma przed sobą bezrobotny (a jakze jakie bezrobotny ma przed soboa mozlwosci!!!). Pozwolę jednak sobie opisać po krótce możliwości edukacyjne oraz trening. Trening można uzyskać poprzez programy oferowane przez urząd pracy FAS www.fas.ie. Jest mnóstwo kursów które można wybrać, ważne jest to aby w dostosowywać kursy do zaistniałych zmian na rynku pracy. Najlepsza metoda uzyskania nowej pracy jest znalezienie niszy rynkowej, jednak jak to z niszami jest ich niewiele i ciężko się tam dostać.

Edukacja – możesz aplikować na różnego rodzaju kursy oraz zacząć bardziej stacjonarna edukacje (np. na uniwersytetach). Można ubiegać o możliwości edukacji wśród lokalnej społeczności, są różnego rodzaju instytucje które taką właśnie pomac udzielają.

Różnego rodzaju dodatki pieniezne – np. back to education allowance.

Wszystkie informacji jednak tylko w języku angielskim.

Zapraszam do strony: http://www.losingyourjob.ie/

Pozdrawiam serdecznie

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

bezrobotny-w-irlandii-informacje-ktore-moga-ci-pomoc

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Ambush marketing okiem prawnika

    Ambush marketing okiem prawnika

    Ambush marketing okiem prawnika Euro 2012…, przepraszam Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM rozpoczynają się już za mniej niż 3 miesiące. Hotelarze i restauratorzy liczą już przyszłe zyski, kibice szykują się na sportową ucztę, a agencje reklamowe… robią burze mózgów jak dzięki tej imprezie wypromować swoich klientów. Nie każda firma może być sponsorem

  • Metody ambush marketingu

    Metody ambush marketingu

    Niektóre metody ambush marketingu mogą wiązać się z próbą imitowania znaków, sloganów czy symboli, w celu skojarzenia produktów lub marki reklamodawcy z imprezą sportową. Trzeba pamiętać, że szereg znaków związanych z Euro 2012 stanowi znaki towarowe, zastrzeżone na rzecz UEFA. Znaki te stanowić mogą tzw. renomowane znaki towarowe, które zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej