|  | 

Architektura i Nieruchomości

Etap drugi: Wybieramy…

Etap drugi: Wybieramy…

Wydaje nam się, że wiemy, czego chcemy, jednak od samej wiedzy do wyboru jeszcze długa droga. Przed nami konfrontacja naszych marzeń z ceną zakupu. Niestety te najładniejsze meble są zazwyczaj najdroższe.

Planujemy wydatki – może to się wydawać dosyć dziecinne jednak jest to konieczne. Chodząc po sklepach i oglądając drogie wyposażenie, „zakochujemy się” w niektórych meblach i chcemy właśnie te. Aby uniknąć takiej sytuacji musimy zaplanować wydatki. Na kartce należy zrobić kilka rubryk.

– Ekipa remontowa – najpierw zapytaj kierownika ekipy remontowej, ile oczekuje za wykonaną pracę. Pamiętaj, że w razie wydania całej gotówki możesz zrezygnować z innych zakupów, ale ekipie remontowej musisz zapłacić.

– Sprzęt AGD – poza łóżkiem sprzęt AGD jest jednym z najważniejszych elementów mieszkania. Pralka, lodówka, kuchenka – te przedmioty muszą koniecznie znaleźć się w twoim mieszkaniu. Najlepiej, jeśli oddzielny budżet przeznaczysz na telewizor, który nie koniecznie musi mieć 50 cali. Pamiętaj, aby te sprzęty wybrać możliwie jak najlepsze. W końcu będą ci one służyły każdego dnia przez kilka kolejnych lat.

– Meble – oczywiście meble są bardzo istotne, a z nich najważniejsze jest łóżko. Najlepiej, jeśli budżet podzielisz na pomieszczenia. Meble kuchenne są zazwyczaj najdroższe, potem pokój dzienny, pokój dla dziecka i sypialnia. Każde z tych pomieszczeń powinno mieć oddzielnie planowane wydatki rozdzielone w zależności od potrzeb. Wypisz, jakie meble są konieczne i najważniejsze w każdym pomieszczeniu np.: sypialnia – łóżko, szafa; pokój dzienny – wypoczynek, komoda, telewizor, stolik; pokój dziecka – łóżko, szafa, biurko. Po wypisaniu najważniejszych sprzętów będziesz mógł się zastanowić ile przeznaczyć na każdy pokój.

– Dodatki – te planujemy na końcu. Choć ta kategoria wydaje się nieważna to w rzeczywistości znajdują się w niej istotne przedmioty takie jak oświetlenie. Jeśli planujesz, aby oświetlenie znajdowało się w suficie lub w meblach to należy o tym pomyśleć wcześniej. Do dodatków należą także obrazy, które wcale nie są takie tanie, kwiaty, kosze i inne elementy dekoracyjne.

Jeśli dobrze zaplanujesz wydatki to zakup będzie o wiele prostszy. Aby uniknąć sytuacji, kiedy idziesz do sklepu, widzisz piękną komodę, która dwukrotnie przekracza przeznaczoną sumę i zaczynasz kombinować, na której innej rzeczy mógłbyś zaoszczędzić, wchodząc do sklepu poproś sprzedawcę, aby ci pokazał komody do wyznaczonej przez ciebie ceny. Oszczędzi ci to dużo nerwów a także kłopotów.
ć!

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

etap-drugi-wybieramy

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Historia budownictwa

    Historia budownictwa

    Historia budownictwa Budownictwo jest dziedziną związaną z rozwojem zagospodarowania przestrzennego przez człowieka, gdyby nie ta dziedzina nauki nasze domu osiedla i miasta nie wyglądałyby tak jak wyglądają. Od zarania dziejów człowiek zakładając rodzinę potrzebował jakiegoś schronienia, dachu nad głową, wraz z rozwojem cywilizacyjnym nasze wymagania i kryteria ulegały zmianą, inne zapotrzebowanie inne rozwiązania mające zapewnić

  • Architekci i ich praca

    Architekci i ich praca

    Architektura jest bardzo rozległą dziedziną obejmującą wiele czynników i aspektów obecnych czasów. Pracę prekursorów z tej dziedziny jesteśmy w stanie podziwiać po dziś dzień, istnieje wiele zabytków i pamiątek pozostałych po minionych już epokach czy też kulturach. To właśnie dzięki architekturze jesteśmy w stanie ocenić, w którym wieku czy panującym nurcie powstały kościoły, zamki czy