|  | 

Blog

Jakie niebezpieczeństwa czekają na sportowców w czasie wakacji

Jakie niebezpieczeństwa czekają na sportowców w czasie wakacji

Na drodze czeka na nich sporo niebezpieczeństw. Każdy z urazów może spowodować kontuzję dlatego tak bardzo się ich boją. Sytuacja nie jest zabawna gdyż może ich to wyeliminować z ich ukochanego sportu na dość spory kawałek czasu. Może być to miesiąc bądź dłużej niż pół roku w przypadku złamania kości. Jednak ten artykuł będzie poświęcony raczej dla amatorów sportów i ogólnie postaram się przedstawić jakimi zasadami kieruje się ich organizm. To że ktoś jest na wakacjach nie oznacza iż jego organizm pracuje inaczej. Napominam iż pracuje wciąż tak samo jak pracował kiedyś dlatego warto zabezpieczyć swoje mięśnia oraz stawy przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Karpacz noclegi dały mi dość dużo do myślenia na temat mojej kondycji i mojego organizmu. Podczas wakacji w Karpaczu byłem niemal że bliski odwodnienia. Dlatego napominam aby spożywać podczas dwóch godzin jazdy przy upałach powyżej 30 stopni Celcjusza co najmniej butelkę wody 1l. Chociaż nie zaleca się jazdy przy tak dużej temperaturze i niskiej wilgotności to urlop nie wybiera. Możemy robić więcej przerw ,wziąć więcej wody , skrócić trasę. Sądzę że te zasady powinny pomóc większości z nas którzy nie lubią siedzieć z założonymi nogami i rękami.

Drugą zasadą jaką pragnę przytoczyć jest odpowiednie zadbanie o mięśnie. Mięśnia gdy nie będą mogły już pobierać glikogenu z wątroby zaczną czerpać energię z samych mięśni (katabolizm) aby przed nim się zabezpieczyć należy użyć kalkulatora do liczenia zapotrzebowania kalorycznego i sprawdzić ile kalorii potrzebujemy na dzień i doliczyć to co spalimy na rowerze. Przyjmując że jedziemy z prędkością około 20km/h to warto zabrać ze sobą batoniki czy jakieś węglowodany proste które pomogą nam w uzupełnieniu glikogenu ponieważ będziemy spalać około 600kalorii w ciągu każdej godziny jazdy. W górach np. kwatery Karpacz wynik będzie tym większy im większy wysiłek oraz większe ciepło. Dlatego warto pomyśleć nad wyborem odpowiedniego sprzętu który będzie spełniał twoje oczekiwania. Poczynając od przygotowanej bazy hotelowej aż po jedzenie. Jednak odchodzę troszkę od samego tematu którym są niebezpieczeństwa. Innymi niebezpieczeństwami są zwierzęta , o ile w przypadku morza nie ma większego problemu to jeśli dużo podróżujemy po leśnych trasach ( kolarze etc) to możemy spotkać się z wilkami bądź innymi zwierzętami leśnymi. Takie spotkania mogą być bardzo groźne wobec czego warto pomyśleć nad tym jak mamy zamiar spędzić czas a tym bardziej polecam zabranie choć jednego kompana oraz telefonu komórkowego.

O ile w przypadku spotkania ze zwierzętami powinny ociec to jeśli najedziemy bądź nastaniemy na żmiję to może nas ukąsić. W takim wypadku nie możemy się poruszać i musimy być w miarę unieruchomienie co będzie zmniejszać rozprzestrzenianie się trucizny po organizmie. Jest to prosta zasada jednak warto ją zastosować ( mowa o wzięciu pomocnika) gdyż w innym przypadku będziemy musieli sami spędzać czas oczekiwania na karetkę bądź kogoś bliskiego w samotności i w lesie. Może to spowodować inne problemy które mogą nasilać się w miarę czasu. Pewne miejsca na ścieżkach leśnych są po prostu niedostępne tak jak w międzyzdroje noclegi dlatego nawet nie ma zasięgu w telefonie. A my w tym czasie nie możemy nawet poruszać się tylko leżeć i czekać. Dlatego kompan + dobre jedzenie + telefon = dobrze spędzone i bezpieczne wakacje dla sportowców. Także w niektórych dyscyplinach ( choć głównie na tym polegają) nie polecam niebezpiecznych zjazdów oraz ewolucji. Szczególnie w przypadku amatorów apelują o rozsadek ponieważ potem inne osoby muszą im pomóc. A zatem rozsądek zawsze będzie przyjacielem osoby która pragnie poszaleć w górach bądź nad morzem. Co do innych niebezpieczeństw nie będę się wypowiadał ponieważ zależą już od konkretnej dyscypliny. Opisałem jedynie te uniwersalne które można rozciągnąć prawie że do każdej dyscypliny.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

jakie-niebezpieczenstwa-czekaja-na-sportowcow-w-czasie-wakacji

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Sake Rybnik, Brandysówka, Bryza mrzeżyno

    Witaj ! To właśnie dla Ciebie zebraliśmy najlepsze oferty noclegowe z całej Polski w jedną całość. Pragniemy, aby odnalezienie wymarzonego pensjonatu, czy kwatery nie było już problemem – właśnie dlatego powstał poratl syyixingzc.com Przeglądanie ofert jest całkowicie darmowe – nie pobieramy opłat za prezentację ofert Właścicieli obiektów gorąco zachęcamy do zamieszczania swoich obiektów noclegowych na

  • Ile kalorii można spalić podczas wakacji?

    Ile kalorii można spalić podczas wakacji? Nie zacznę od odpowiedzi „to zależy od” dlatego powiem że dużo. A zaraz wytłumaczę dokładnie co znaczy te dużo. Wakacje np. w mikołajki noclegi to czas które obfituje w duże upały jednak jest to także doskonały czas do tego aby złapać bądź poprawić kondycję. Szczególnie jest to czas w