|  | 

Erodate darmowe konto

Księgowość dla firm

Księgowość dla firm
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Księgowość dla firm

Osoby, które decydują się na założenie własnej firmy, przedsiębiorstwa, muszą być świadome tego, że każda taka działalność wymaga prowadzenia księgowości. Właściciel może zdecydować na przykład o zatrudnieniu księgowej w placówce, lub też korzystać z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Księgowość dla firm, które są mniejsze, a więc mają mniejszy zakres działań oraz zatrudniają mniej pracowników jest tak zwaną małą księgowością. Jest ona nieco uproszczona. Prowadzenie takiej księgowości dla firm opiera się przede wszystkim na prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów, lub też ewidencji przychodów. Takie świadczenia stanowią bazę do rozliczeń podatkowych, które to są dokonywane z urzędem skarbowym. Ponadto w zależności od wymogów czasami należy także prowadzić ewidencję środków trwałych, czy też ewidencję wyposażenia lub niekiedy też ewidencję przebiegu pojazdów.
W takim przypadku, kiedy przedsiębiorca jest czynnym podatnikiem VAT, to wtedy także prowadzenie księgowości obliguje do posiadania rejestru zakupu i sprzedaży VAT.
Kolejnym ważnym krokiem jest opłacanie składek ZUS. Jeśli przedsiębiorca nie zatrudnia pracowników jest zobligowany do opłacania składek ZUS do 10 dnia miesiąca, za miesiąc poprzedni. W przypadku kiedy przedsiębiorstwo zatrudnia pracowników to ten czas wydłuża się do 15 dnia miesiąca.
Warto zauważyć, iż na prowadzenie księgowości przedsiębiorstwa oraz jej zakres ma wpływ to, czym zajmuje się dane przedsiębiorstwo, czy zatrudnia pracowników, a także jak szeroki ma zakres działania.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

ksiegowosc-dla-firm

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Ubezpieczenie dla Skoda fabia

    Ubezpieczenie dla Skoda fabia

    Ubezpieczenie dla Skoda fabia Poszukujesz oferty na ubezpieczenia samochodowe OC ,a także AC dla Skoda fabia 2011 r., o pojemności 1.5 TD. Sprzedajemy OC AC przez telefon. Skontaktuj się z nami i kup ubezpieczenie komunikacyjne dla Skoda fabia 2011 rok, pojemność 1.8 diesel. Ubezpieczenie OC samochodu Skoda fabia: Upust uzależniony jest za bezkolizyjną jazdę wynosi

  • Ubezpieczenia online

    Ubezpieczenia online

    Ubezpieczenia online W dzisiejszych czasach w necie można odnaleźć wszystko, a niektórzy stwierdzają, że nawet coraz więcej. Zatem nikogo już nie zdumiewa, że coraz więcej jednostek kupuje OC online. jeżeli zastanawiasz się nad tym jak kupić ubezpieczenie samochodowe najtaniej jak się uda, to właśnie składki w sieci przynoszą Ci taką okazję. Towarzystwa oferują kolejne zniżki,