|  | 

Biznes i Prawo

Odszkodowania za niejadalne dania

Odszkodowania za niejadalne dania
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Szkło w słoiku z pulpetami, śledzie w puszcze z dodatkiem opiłków żelaza, sok z pleśnią – to nie są dania z awangardowej restauracji, ale powody dla których konsumenci domagają się odszkodowania od producentów żywności. Wydaje się, że dochodzenie odszkodowania jest w takiej sytuacji praktycznie niemożliwe i ze kojarzy się z żartami o zupie z muchą. Tymczasem niejedna kancelaria prawna prowadzi takie sprawy. Szansa na wywalczenie odszkodowania jest całkiem duża – informacja, że produkty zawierają takie domieszki i dodatki, może mocno nadszarpnąć reputację firmy, która je wypuściła na rynek. Żaden prawnik, czy to radca prawny czy adwokat nie zdziwi się więc gdy przyjdziemy do niego z takim słoikiem albo butelką. Dochodzenie odszkodowania za taki produkt jest możliwe.

Odszkodowania tym bardziej powinniśmy oczekiwać, gdy byliśmy pechowymi konsumentami, którzy spożyli ten produkt i zaszkodził on naszemu zdrowiu. Wtedy cenny dowodem, który ułatwi dochodzenie odszkodowania jest zaświadczenie od lekarza lub ze szpitala, które wyraźnie wskaże co było powodem pogorszenia się naszego stanu zdrowia. Nawet gdy nie doszło do takich drastycznych konsekwencji, możemy walczyć o odszkodowania. Sfotografujmy budzący nasze wątpliwości produkt, napiszmy w jego sprawie do producenta (kancelaria prawna albo kancelaria adwokacka radzi, by zachować treść tej wiadomości i ewentualną odpowiedź, która przyszła do nas – to może być dowód w sądzie). Prawdopodobnie producent będzie chciał polubownie załatwić sprawę odszkodowania, by nie zaszkodzić swojej reputacji swojej firmy. Jeśli jednak ma na te temat inne zdanie, to dochodzenie odszkodowania w sądzie wydaje się być nieuniknionym.

Prawnik (radca prawny albo adwokat, do którego wybierzemy się z prośbą o pomoc, znajdziemy go w Internecie wpisując „kancelaria odszkodowania Poznań” albo „kancelaria odszkodowania Kalisz” ) pomoże nam ocenić jak dużego odszkodowania możemy się spodziewać. Wysokość odszkodowania ma znaczenie – jeśli będzie ono zbyt wysokie, a sąd nie znajdzie dla niego realnego uzasadnienia, to może odrzucić nasz pozew, a przecież zależy nam na tym, by dochodzenie odszkodowania zakończyło się sukcesem.

Nagłośnienie sprawy i dochodzenie odszkodowania powinno spowodować, że producent wycofa feralną partię produktów ze sklepu. Takie rozwiązanie z pewnością doradzi mu jego kancelaria prawna albo kancelaria adwokacka w obawie, że zaczną lawinowo spływać żądania odszkodowania od kolejnych klientów.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

odszkodowania-za-niejadalne-dania

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Ambush marketing okiem prawnika

    Ambush marketing okiem prawnika

    Ambush marketing okiem prawnika Euro 2012…, przepraszam Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM rozpoczynają się już za mniej niż 3 miesiące. Hotelarze i restauratorzy liczą już przyszłe zyski, kibice szykują się na sportową ucztę, a agencje reklamowe… robią burze mózgów jak dzięki tej imprezie wypromować swoich klientów. Nie każda firma może być sponsorem

  • Metody ambush marketingu

    Metody ambush marketingu

    Niektóre metody ambush marketingu mogą wiązać się z próbą imitowania znaków, sloganów czy symboli, w celu skojarzenia produktów lub marki reklamodawcy z imprezą sportową. Trzeba pamiętać, że szereg znaków związanych z Euro 2012 stanowi znaki towarowe, zastrzeżone na rzecz UEFA. Znaki te stanowić mogą tzw. renomowane znaki towarowe, które zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej