|  | 

Biznes i Prawo

Odszkodowanie za odwołany lot

Odszkodowanie za odwołany lot
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kiedy wybieramy się za granicę, coraz częściej jako środek komunikacji wybieramy samolot. Rezerwujemy lot i czekamy do dnia wylotu. Dzień wyjazdu jest dla nas dniem lekko stresującym, ale nigdy nie zakładamy, że coś może pójść nie tak.

Wyobraźmy sobie taką sytuację – dojechaliśmy na lotnisko z zapakowanymi walizkami, pijemy kawę, czekając na lot, jednak na ekranie, na którym wyświetla się stan odlotów, dostrzegamy, że nasz lot jest odwołany. Zdenerwowani przestajemy myśleć racjonalnie, a następnie szukamy środka zastępczego. Po czasie dociera do nas myśl, że przecież być może przysługuje nam odszkodowanie za odwołany lot.

Pamiętajmy przede wszystkim, że w dochodzeniu swoich praw znacznie łatwiej jest skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów, którzy znają podstawę prawną i posiadają wiedzę na temat tego, jakie warunki wykluczają możliwość uzyskania odszkodowania od linii lotniczej, jakie stawki odszkodowań nam przysługują i jak uzyskać je od przewoźnika, który był odpowiedzialny za obsługę lotu.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

odszkodowanie-za-odwolany-lot

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Ambush marketing okiem prawnika

    Ambush marketing okiem prawnika

    Ambush marketing okiem prawnika Euro 2012…, przepraszam Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM rozpoczynają się już za mniej niż 3 miesiące. Hotelarze i restauratorzy liczą już przyszłe zyski, kibice szykują się na sportową ucztę, a agencje reklamowe… robią burze mózgów jak dzięki tej imprezie wypromować swoich klientów. Nie każda firma może być sponsorem

  • Metody ambush marketingu

    Metody ambush marketingu

    Niektóre metody ambush marketingu mogą wiązać się z próbą imitowania znaków, sloganów czy symboli, w celu skojarzenia produktów lub marki reklamodawcy z imprezą sportową. Trzeba pamiętać, że szereg znaków związanych z Euro 2012 stanowi znaki towarowe, zastrzeżone na rzecz UEFA. Znaki te stanowić mogą tzw. renomowane znaki towarowe, które zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej