|  | 

Erodate darmowe kredyty

Otwarte fundusze emerytalne. Najlepsze? Najgorsze?

Płace, podatki, wydatki a wreszcie emerytury – wszystko chcielibyśmy mieć najlepsze. Czy tak się da? Czy otwarte fundusze emerytalne mogą umożliwić nam wysokie świadczenie? Najlepsze i najgorsze otwarte fundusze emerytalne – takie porównania mogą zamącić nam w głowie. Jak wybierać, czym się kierować?

Niestety, finanse to nie miłość – tutaj nie kierujemy się serce. Dlatego wybierając otwarte fundusze emerytalne musimy na nie spojrzeć chłodnym okiem. W grę wchodzą nasze pieniądze i to nie takie, które chowamy do skarpety. Chodzi o nasze fundusze na godną przyszłość, kapitał, który będziemy zbierali całe życie. Otwarte fundusze emerytalne roztaczają przed nami wachlarz możliwości. Kuszą ilością członków, osiągami w ostatnich miesiącach. Co powinno zwrócić naszą uwagę, kiedy decydujemy się na OFE? Po pierwsze – nie tyle liczba członków co stosunek liczby przybywających do liczby odchodzących z funduszu. To może być bardzo ważny czynnik doboru OFE. Przecież nie liczy się to, że w ostatnich miesiącach jakaś reklama skłoniła ludzi do tego a nie innego otwartego funduszu emerytalnego. Liczy się to ile osób zaufało i nadal ufa danemu funduszowi. W zestawieniach, które porównują otwarte fundusze emerytalne zwróć więc uwagę na to jak wiele osób jest zadowolonych z danego OFE. Co poza tym? Czytaj, pytaj, dowiaduj się – wywiad środowiskowy jest jednym z najstarszych sposobów dobrego rozeznania na rynku. Przyjaciele czy przyszli współpracownicy – oni już na pewno mają wybrany otwarty fundusz emerytalny. To ich pomoc może okazać się kluczowa.

Mimo prób wprowadzenia konkurencyjności na rynku OFE nadal nie mogą się różnić od siebie za bardzo. Jeśli jednak weźmiesz w rękę „szkło powiększające” i przyjrzysz się funduszom z bliska zauważysz, że można jednak wybrać lepsza opcję dla siebie. Trzeba tylko uważnie patrzeć i starać się analizować.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

otwarte-fundusze-emerytalne-najlepsze-najgorsze

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Tematyka serwisu – ubezpieczenia OC

    Tematyka serwisu – ubezpieczenia OC

    Tematyka serwisu – ubezpieczenia OC Serwis www w całości poświęcony ubezpieczeniom komunikacyjnym. Zarówno tym obligatoryjnym jak i również dobrowolnym. Witryna internetowa skierowana do właścicieli składek OC samochodów. To właśnie tutaj www możesz zbadać która ze stawek okaże się dla Ciebie najtańsza. Dzięki naszej wygodnej bazie danych dowiesz się, które towarzystwo ubezpieczeniowe dostarczy Ci najniższą ratę

  • Szybkie pożyczki

    Szybkie pożyczki

    Szybkie pożyczki Wiele firm oferuje naprawdę szybkie pożyczki. Mają one to do siebie, że właśnie dzięki temu zachęcają ludzi do zaciągnięcia takiej pożyczki. Szybkie decyzje, szybkie przelanie pieniędzy. Naprawdę kusi to osoby, które potrzebują pieniędzy. Może to być dobra opcja, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że wszystko w odpowiedni sposób sprawdzimy. Szybkie pożyczki będą