|  | 

Intranet wsb pl

koszalin promocje

koszalin promocje
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_biznes23.jpgHistoria rozpoczyna się wraz z wybuchem w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i w początkach lat osiemdziesiątych innowacji finansowych, takich jak rachunki NÓW, fundusze lokacyjne rynku pieniężnego, junk bonds, sekurytyzacja i rynek weksli handlowych. Innowacje finansowe spowodowały spadek zysków osiąganych przez banki handlowe z niektórych tradycyjnych czynności barkowych. Banki stanęły wobec konieczności pokonania silniejszej konkurencji ze strony nowych instytucji finansowych, takich jak fundusze lokacyjne rynku pieniężnego, walczących o źródła funduszy, a jednocześnie utraciły część rynku kredytów dla przedsiębiorstw na rzecz rynku weksli handlowych i sekurytyzacji. Malejąca zyskowność tradycyjnych czynności bankowych od połowy lat osiemdziesiątych zmusiła banki handlowe do poszukiwania nowych i potencjalnie ryzykownych możliwości podniesienia rentowności przez lokowanie większej części całkowitej sumy kredytów w nieruchomości oraz przejęcia i wykupy kredytowane spółek (kredyty na potrzeby transakcji opartych w wysokim stopniu na funduszach pożyczonych (highly leveraged transaction loans).

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

poczatki-kryzysu

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Pożyczki prywatne

    Pożyczki prywatne

    Pożyczki prywatne Na pewno każdy z nas choć zastanawiał się wzięciem kredytu tak by podreperować swój budżet lub by kupić sobie wymarzoną rzecz. Jednak nie jest to tak łatwe jak by się mogło wydawać. Dlatego też wielu z nas zniechęcony wszelkimi procedurami decyduje się na ubieganie się o pożyczkę prywatną, która na pewni nie wymaga

  • W poszukiwaniu pieniędzy

    W poszukiwaniu pieniędzy

    W poszukiwaniu pieniędzy W poszukiwaniu pieniędzy leasing samochody pieniądze Leasing już od pewnego czasu figuruje na naszej mapie gospodarczej, ale nie było o nim tak głośno jak obecnie. Sprawia to sytuacja na rynku polskiej przedsiębiorczości. Od jakiegoś czasu polskie firmy niejako są zmuszone do sięgania po leasing, ponieważ w przeciwnym razie już dawno by zbankrutowały.