|  | 

Intranet wsb pl

princesa grzybowo opinie

princesa grzybowo opinie
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

rp_praca9.jpgPopyt na aktywa jest dodatnio skorelowany z zamożnością, zatem popyt na pieniądz jest dodatnio skorelowany z friedmanowskim pojęciem zamożności, czyli dochodem stałym (permanentnym; oznacza to plus znajdujący się pod nim). Ddmiennie niż dochód w naszym codziennym pojęciu, dochód permanentny (o którym można myśleć jak o oczekiwanym średnim dochodzie długookresowym) podlega o wiele mniejszym wahaniom krótkookresowym, ponieważ większość zmian dochodu to zmiany przejściowe (krótkotrwałe). Na przykład, w okresie ekspansji cyklu gospodarczego, dochód gwałtownie wzrasta, ponieważ jednak część tego wzrostu jest przejściowa, średni dochód długookresowy nie ulega większym zmianom. Dlatego w okresie boomu gospodarczego dochód permanentny wzrasta o wiele mniej niż dochód. Podczas recesji, większa część spadku dochodu również ma charakter przejściowy, a przeciętny dochód długookresowy a zatem dochód permanentny) spada o wiele łagodniej niż dochód. Jedną z implikacji, jakie niesie zastosowanie friedmanowskiego pojęcia dochodu permanentnego jako czynnika popytu na pieniądz, jest to, że popyt ten nie podlega większym wahaniom wskutek zmian cyklu gospodarczego. Jednostka może utrzymywać swoje zasoby majątkowe w kilku innych niż pieniądz postaciach: w obligacjach, papierach właścicielskich (akcjach zwykłych) oraz dobrach materialnych. Motywacja do posiadania tych aktywów zamiast pieniądza opiera się na oczekiwanym zwrocie każdego z tych aktywów w porównaniu ze zwrotem pieniądza, czyli trzech ostatnich wyrażeniach funkcji popytu na pieniądz. Znak minus przy każdym z tych wyrażeń oznacza, że wzrost każdego z nich prowadzi do spadku popytu na pieniądz.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

popyt-na-aktywa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Pożyczki prywatne

    Pożyczki prywatne

    Pożyczki prywatne Na pewno każdy z nas choć zastanawiał się wzięciem kredytu tak by podreperować swój budżet lub by kupić sobie wymarzoną rzecz. Jednak nie jest to tak łatwe jak by się mogło wydawać. Dlatego też wielu z nas zniechęcony wszelkimi procedurami decyduje się na ubieganie się o pożyczkę prywatną, która na pewni nie wymaga

  • W poszukiwaniu pieniędzy

    W poszukiwaniu pieniędzy

    W poszukiwaniu pieniędzy W poszukiwaniu pieniędzy leasing samochody pieniądze Leasing już od pewnego czasu figuruje na naszej mapie gospodarczej, ale nie było o nim tak głośno jak obecnie. Sprawia to sytuacja na rynku polskiej przedsiębiorczości. Od jakiegoś czasu polskie firmy niejako są zmuszone do sięgania po leasing, ponieważ w przeciwnym razie już dawno by zbankrutowały.