|  | 

Intranet wsb pl

koszalin kebab

koszalin kebab
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Powiernictwo inwestycyjne (5)Powiernictwo inwestycyjne cechuje się dużą samodzielnością inwestora zastępczego. To inaczej przeniesienie praw do wykonywania inwestycji z inwestora na inwestora zastępczego. Inwestor zastępczy działa we własnym imieniu ale na rzec inwestora właściwego oraz zawiera umowy niezbędne do ukończenia inwestycji, sygnowane swoim nazwiskiem lub nazwą firmy. Inwestor bezpośredni, czyli ten który przekazuje prawa inwestorowi zastępczemu, dokonuje wszystkich płatności wyłącznie na rzecz działań wykazywanych przez inwestora zastępczego. Wówczas inwestor zastępczy, z otrzymanych środków, pokrywa koszty inwestycji. Inwestor bezpośredni nie ponosi żadnych konsekwencji z tytułu opóźnień, wad konstrukcyjnych lub niewywiązywania się z umów przez inwestora zastępczego. Powiernictwo inwestycyjne pozwala na szybkie i skuteczne powstawanie inwestycji, przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że inwestor bezpośredni nie odpowiada za żadne niedopilnowania czy zaniedbania ze strony inwestora zastępczego.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

powiernictwo-inwestycyjne

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Pożyczki prywatne

    Pożyczki prywatne

    Pożyczki prywatne Na pewno każdy z nas choć zastanawiał się wzięciem kredytu tak by podreperować swój budżet lub by kupić sobie wymarzoną rzecz. Jednak nie jest to tak łatwe jak by się mogło wydawać. Dlatego też wielu z nas zniechęcony wszelkimi procedurami decyduje się na ubieganie się o pożyczkę prywatną, która na pewni nie wymaga

  • W poszukiwaniu pieniędzy

    W poszukiwaniu pieniędzy

    W poszukiwaniu pieniędzy W poszukiwaniu pieniędzy leasing samochody pieniądze Leasing już od pewnego czasu figuruje na naszej mapie gospodarczej, ale nie było o nim tak głośno jak obecnie. Sprawia to sytuacja na rynku polskiej przedsiębiorczości. Od jakiegoś czasu polskie firmy niejako są zmuszone do sięgania po leasing, ponieważ w przeciwnym razie już dawno by zbankrutowały.