|  | 

Erodate darmowe konto

marhba

Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych (5)Pracodawca może oddelegować swojego pracownika do pracy w innym kraju Unii Europejskiej na okres maksymalnie 2 lat. Przy tak ograniczonym okresie delegacji można korzystać z pewnych praw, ułatwiających pobyt za granicą.

Przede wszystkim składki na ubezpieczenie społeczne opłaca się w takim przypadku jedynie w kraju swojego pochodzenia. Nie jest też wymagane posiadanie pozwolenia na pracę (wyjątek stanowi delegacja z Chorwacji do Austrii, która ma pewne ograniczenia).

Polski pracownik pozostaje objęty systemem zabezpieczenia społecznego w swoim ojczystym kraju. Nie musi on składać wniosku o uznanie kwalifikacji zawodowych, choć przy niektórych zawodach niezbędne będzie jednak złożenie pisemnego oświadczenia.

Wreszcie, gdy nadejdzie czas przejścia na emeryturę, nie będzie trzeba martwić się o dokumentację zagraniczną, bo kwestiami zabezpieczenia społecznego zajmie się strona polska.

Pozostaje jeszcze omówienie zarobków. Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych muszą wynosić przynajmniej tyle, ile wynosi minimalne wynagrodzenie za pracę w kraju delegowania. Zyskują oni też te same prawa, co inni zarabiający w nowym miejscu zatrudnienia. Przysługują im płatne urlopy oraz dni wolne od pracy.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

wynagrodzenia-pracownikow-oddelegowanych

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Ubezpieczenie dla Skoda fabia

    Ubezpieczenie dla Skoda fabia

    Ubezpieczenie dla Skoda fabia Poszukujesz oferty na ubezpieczenia samochodowe OC ,a także AC dla Skoda fabia 2011 r., o pojemności 1.5 TD. Sprzedajemy OC AC przez telefon. Skontaktuj się z nami i kup ubezpieczenie komunikacyjne dla Skoda fabia 2011 rok, pojemność 1.8 diesel. Ubezpieczenie OC samochodu Skoda fabia: Upust uzależniony jest za bezkolizyjną jazdę wynosi

  • Ubezpieczenia online

    Ubezpieczenia online

    Ubezpieczenia online W dzisiejszych czasach w necie można odnaleźć wszystko, a niektórzy stwierdzają, że nawet coraz więcej. Zatem nikogo już nie zdumiewa, że coraz więcej jednostek kupuje OC online. jeżeli zastanawiasz się nad tym jak kupić ubezpieczenie samochodowe najtaniej jak się uda, to właśnie składki w sieci przynoszą Ci taką okazję. Towarzystwa oferują kolejne zniżki,