|  | 

Ekonomia

Analiza finansowa

Analiza finansowa (3)Kontrolowanie wydatków jest bardzo ważne musimy wiedzieć ile możemy co miesiąc wydać z naszej wypłaty a ile jest nam potrzebne do zapłaty podstawowych rachunków. Powinniśmy znać dokładnie swój budżet na każdy miesiąc, a jeśli nasz wypłata jest stała, warto przeznaczać te same pieniądze na utrzymanie, jedzenie oraz odkładać o ile jest to możliwe. Coraz więcej ludzi zakłada lokatę, na której odkłada co miesiąc pieniądze, jednak nie każdy ma z czego odłożyć, więc gdy tylko mamy chociaż trochę więcej pieniążków, powinniśmy ich nie wydawać. Tak jak w każdej firmie to i w życiu prywatnym ważna jest analiza finansowa. Dzięki niej będziemy wiedzieć, na co w danym miesiącu możemy sobie pozwolić. Musimy wziąć pod uwagę nieraz nieoczekiwane wydatki na przykład, gdy zachorujemy. Warto z wyprzedzeniem planować również różne imprezy, urodziny, pamiętać o nadchodzących świętach. Konsekwentne odkładanie pieniędzy pomoże nam uniknąć sytuacji, gdzie na przykład tracimy pracę i nie mamy się, z czego utrzymać i zaczyna się popadanie w długi.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

analiza-finansowa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Zmieniaja sie nasze plany kredyty plany rekomendacja

    Zmieniaja sie nasze plany kredyty plany rekomendacja

    Zmieniaja sie nasze plany kredyty plany rekomendacja Coraz trudniejsza jest sytuacja na rynkach finansowych zjednoczonej europy, coraz więcej budzą wątpliwości działania naprawcze Brukseli. A skoro tak źle jest w Grecji, Włoszech czy Irlandii to jak dobrze może być w naszym kraju. Rykoszety biją nas nie gorzej niż strzały bezpośrednie i trudno się dziwić, że zmieniają

  • Zbyt duży wybór? kredyty mieszkanie

    Zbyt duży wybór? kredyty mieszkanie

    Zbyt duży wybór? kredyty mieszkanie Trudno jest żyć bez kredytu, a tak właśnie większość Polaków ostatnio robi. Oczywiście nie z własnej woli, ponieważ takie decyzje jakiś czas temu podjęły banki. To banki znacznie zaostrzyły warunki kredytowe, to banki podniosły prowizje i marże i to w bankach zwykły kredyt gotówkowy urasta do miary największego problemu kredytobiorcy.