|  | 

Biznes

Księgowość Norwegia

Ksiegowość w Norwegii

Polacy to niezwykle przedsiębiorczy naród, który potrafi odnaleźć się w prawie każdej sytuacji. Swoją pracowitość potwierdzają od wielu lat na całym kontynencie, m.in. w Anglii, Belgii i w Niemczech. Od kilku lat, najatrakcyjniejszym miejscem na poszukiwanie pracy jest jednak Norwegia.
Polacy, którzy wybrali Skandynawię początkowo imali się prac fizycznych – w portach, przy robotach drogowych i w przemyśle drzewnym. Zarobki tej pierwszej fali były na tyle dobre, że robotnicy zaczęli ściągać do siebie całe swoje rodziny oraz szukać specjalistów z zakresu księgowość Norwegia.
Norweski system podatkowy nie jest bardzo skomplikowany i po zapoznaniu się z nim, można rozliczać się samodzielnie, jednak początki mogą być trudne, ze względu na konieczność tłumaczenia się z zarobków przed polskim Urzędem Skarbowym.
Wraz z kolejnymi falami Polaków poszukujących pracy w norweskich miastach, coraz więcej polskich biur księgowych rozpoczęło edukacje w zakresie norweskiego systemu podatkowego. Teraz, kiedy wśród pracowników polskiego pochodzenia znajduje się także kadra wyższego szczebla oraz właściciele firm, znalezienie specjalisty wymaga on nas już tylko wpisania „księgowość Norwegia” w okno wyszukiwarki internetowej i wybrania biura, które zajmie się naszymi potrzebami.
Norwegia dla wielu polskich pracowników i przedsiębiorców stała się ziemią obiecaną – proste podatki oraz ułatwione łączenie rodzin i zasiłek na każde dziecko, z łatwością równoważą norweską kiepską pogodę i konieczność zmagania się z nowym językiem.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

ksiegowosc-norwegia

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Pożyczki prywatne

    Pożyczki prywatne

    Pożyczki prywatne Na pewno każdy z nas choć zastanawiał się wzięciem kredytu tak by podreperować swój budżet lub by kupić sobie wymarzoną rzecz. Jednak nie jest to tak łatwe jak by się mogło wydawać. Dlatego też wielu z nas zniechęcony wszelkimi procedurami decyduje się na ubieganie się o pożyczkę prywatną, która na pewni nie wymaga

  • W poszukiwaniu pieniędzy

    W poszukiwaniu pieniędzy

    W poszukiwaniu pieniędzy W poszukiwaniu pieniędzy leasing samochody pieniądze Leasing już od pewnego czasu figuruje na naszej mapie gospodarczej, ale nie było o nim tak głośno jak obecnie. Sprawia to sytuacja na rynku polskiej przedsiębiorczości. Od jakiegoś czasu polskie firmy niejako są zmuszone do sięgania po leasing, ponieważ w przeciwnym razie już dawno by zbankrutowały.