|  | 

Gospodarka

W PKO korzystniej leasing kredyt analiza

W PKO korzystniej leasing kredyt analiza

Sytuacja na rynku kredytowym jest jaka jest i póki co nic nie wskazuje na poprawę. Szczególnie dla przedsiębiorców, którym potrzebne są środki na prowadzenie działalności gospodarczej. Już nawet nie chodzi o zapewnienie płynności przedsiębiorstwu, ale o jego rozwój, który jednocześnie może być albo nie być dla firmy. Pamiętamy, że jeszcze nie tak dawno, bo przy końcu ubiegłego roku, banki jakby otworzyły się na kredytowanie przedsiębiorców, ale sytuacja taka nie trwała zbyt długo. To znaczy, banki wprawdzie nadal udzielają kredytów firmom, ale najczęściej są to firmy od lat współpracujące z bankami, do których banki mają zaufanie i których sytuacja finansowa jest dobra. Nie mogą natomiast liczyć na kredyty firmy, które na gwałt potrzebują pieniędzy, ponieważ w przeciwnym razie może grozić im upadłość.
– A tak niestety od dawna się dzieje, sam byłem w takiej sytuacji kiedy potrzebowałem gotówki na zakup 2 samochodów, które niezbędne były mi do prowadzenia mojej firmy. Niestety bank odmówił mi skredytowania zakupu tych aut i dalsza działalność przedsiębiorstwa stanęła pod znakiem zapytania. Prowadzę niewielką firmę transportowo-budowlaną, więc samochody są niejako podstawą mojej działalności. Zaczynałem ze sprzętem mocno już wyeksploatowanym i w końcu wymiana stała się nieunikniona. Skoro bank odmówił mi skredytowania zakupu samochodów zdecydowałem się w pko leasing samochodów. Czy żałuję swojej decyzji? Powiem tak, nie żałuję, ponieważ nie miałem innego wyjścia. Może zastanawiałbym się gdybym miał do wyboru kredyt czy leasing samochodów ciężarowych, ale takiego wyboru nie miałem, więc nie ma co teraz gdybać w tej sprawie. A dlatego w pko leasing wybrałem, ponieważ zaproponowano mi najlepsze warunki – stwierdził jeden z przedsiębiorców.
Czasami rzeczywiście leasing jest jedyna alternatywą na utrzymanie działalności firmy. Leasing jak każda inna działalność tego typu ma swoje dobre i złe strony. Wszystko ma swoje zalety i wady i ma też je leasing. Jakie są zalety leasingu? Jest ich kilka: na przykład koszty związane z leasingiem – leasing samochodów i w pko leasing również działa na tych samych zasadach – wchodzą w koszty uzyskania przychodu. To znaczy szybciej można koszty leasingu wrzucić do tego worka niż przy kredycie, czy zakupie za własne pieniądze, ponieważ nie trzeba czekać na amortyzację. Umowa leasingowa jest tak zwaną umową pozabilansową, to znaczy, że koszty związane z leasingiem nie naruszają zdolności kredytowej leasingobiorcy. Przy tego rodzaju umowie nie są też wymagane dodatkowe zabezpieczenia, a poza tym procedury związane z podpisaniem umowy leasingowej są szybkie i proste. No i przede wszystkim nie trzeba angażować własnego kapitału. Ale są też i wady leasingu. Na przykład fakt, że w razie upadku firmy leasingowej leasingobiorca może stracić przedmioty wzięte w leasing, leasingodawca nie odpowiada za wady przedmiotu oddanego w leasing, a każde opóźnienie w spłatach rat mogą skutkować wysokimi karami. Jeżeli leasingodawca w jakiś sposób straci przedmiot wzięty w leasing /np. zostanie skradziony/, nadal musi opłacać raty. Nie może też odstąpić od umowy ani jej skrócić, a także nie wszystkie umowy leasingowe są sporządzone w ten sposób, że noszą znamiona umów leasingowych uznanych przez przepisy prawa podatkowego.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

w-pko-korzystniej-leasing-kredyt-analiza

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Same wydatki konto rekomendacja rankingi

    Same wydatki konto rekomendacja rankingi

    Same wydatki konto rekomendacja rankingi Mamy gotówkę, mamy rachunki, mamy wydatki, więc albo trzymamy pieniądze w domu i załatwiamy nasze transakcje żywą gotówką, albo trzymamy je na koncie w banku i to bank na nasze zlecenie płaci nasze zobowiązania. O wiele łatwiej jest rozporządzać gotówką z konta w banku, niż brać gotówkę do kieszeni i

  • Sygma bank Tarnów

    Sygma bank Tarnów

    Szukasz partnera, w sieci możesz go znaleźć Poszukując w Internecie stron, które umożliwiają spotkanie drugiej osoby w konkretnym celu jest, co najmniej kilkanaście. Jeśli jesteś zainteresowany tym by kogoś poznać, wystarczy się zarejestrować na odpowiednim portalu. Warto rozważyć plusy i minusy poszczególnych opcji, ponieważ często może się zdarzyć, że opłata lub abonament może opiewać o