|  | 

Biznes

W poszukiwaniu pieniędzy

W poszukiwaniu pieniędzy

W poszukiwaniu pieniędzy leasing samochody pieniądze Leasing już od pewnego czasu figuruje na naszej mapie gospodarczej, ale nie było o nim tak głośno jak obecnie. Sprawia to sytuacja na rynku polskiej przedsiębiorczości. Od jakiegoś czasu polskie firmy niejako są zmuszone do sięgania po leasing, ponieważ w przeciwnym razie już dawno by zbankrutowały. Przedsiębiorstwom potrzebny jest dopływ gotówki, szczególnie w czasie kryzysu, który nadal gości nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Banki obawiają się pożyczania pieniędzy firmom, ponieważ mają złe doświadczenia z przeszłości, kiedy to wiele firm zbankrutowało i do dnia dzisiejszego nie mogą odzyskać pożyczonych pieniędzy. Dlatego obecnie nie są już tak skore do kredytowania działalności firm, szczególnie tych małych i średnich. Tymczasem to właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują najbardziej finansowego wsparcie i to małe i średnie przedsiębiorstwa dają najwięcej do budżetu państwa. Programy rządowe, które rząd usiłuje wprowadzić są nieefektywne i niewystarczające. Dlatego trudno dziwić się przedsiębiorcom, że szukają alternatywnych wyjść z trudnej dla siebie sytuacji. Jednym z nich jest leasing, który jest taką alternatywą dla kredytów. Leasing również jest formą kredytową, ponieważ leasingobiorca biorący w użytkowanie jakiś środek trwały wnosi za jego użytkowanie miesięczną ratę wraz z opłatami towarzyszącymi. Podobnie rzecz ma się z kredytami, tylko, że w przypadku kredytów ich przedmiotem są pieniądze. Skoro jednak firma nie może liczyć na gotówkę bierze w leasing przedmioty, które miała zamiar kupić za pieniądze.
W moim przypadku było podobnie, prowadzę niewielka firmę transportową i kiedy chciałem zakupić dwa, nawet nie nowe samochody kredytu nie dostałem. Zdecydowałem się wiec na leasing samochodów używanych i źle na tym nie wyszedłem. Oczywiście mogłem kupić samochody używane, ale nie miałem środków. Dobrze, że istnieje leasing samochodów używanych więc miałem problem rozwiązany.
Rzeczywiście rodzaje leasingu mogą być różne: leasing bezpośredni, pośredni, leasing finansowy, operacyjny samochodów osobowych, dostawczych, wspomniany leasing samochodów używanych i leasing samochodów ciężarowych. Wiele odmian, wiele rodzajów i różne warunki. Oferta jest bogata, ale i zróżnicowana, dlatego – podobnie jak w przypadku rynku kredytowego – tak ważna jest analiza propozycji firm leasingowych, dokładne wyliczenie kosztów oraz właściwy dobór leasingu.
To prawda. Na przykład jeżeli jest to możliwe stawiajmy na leasing bezpośredni, ponieważ koszty takiego leasingu są mniejsze. Nie ma pośredników, a przedmiot, który chcemy wziąć w leasing oferuje wykonawca, jego producent. Siłą rzeczy jest więc tańszy. Nie zawsze jednak firmy producenckie zajmują się leasingiem, wtedy do akcji wchodzą firmy leasingowe. Jak się okazuje jedną z branż, która najczęściej sięga po tę formę kredytowania jest branża samochodowo-transportowa. Wiadomo transport kołowy jest w europie bardzo rozpowszechniony, dlatego leasing samochodów ciężarowych jest tak popularny. Nawet wówczas, kiedy nie było większych problemów z kredytami, firmy transportowe najczęściej sięgały po leasing samochodów ciężarowych i dostawczych. Nie wykładano gotówki na ich zakup, ponieważ nie było to i nie jest opłacalne. Lepiej brać w leasing kolejne nowe lub nawet używane samochody niż zaciągać kredyty. Tak właśnie jest i tak właśnie funkcjonuje leasing samochodów ciężarowych.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

w-poszukiwaniu-pieniedzy

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Pożyczki prywatne

    Pożyczki prywatne

    Pożyczki prywatne Na pewno każdy z nas choć zastanawiał się wzięciem kredytu tak by podreperować swój budżet lub by kupić sobie wymarzoną rzecz. Jednak nie jest to tak łatwe jak by się mogło wydawać. Dlatego też wielu z nas zniechęcony wszelkimi procedurami decyduje się na ubieganie się o pożyczkę prywatną, która na pewni nie wymaga

  • Mandarynka pożyczka

    Mandarynka pożyczka

    Sposób na skuteczny podryw Portali randkowych, które mogą zaoferować zaspokojenie pragnięć można znaleźć w sieci, co najmniej kilka. Jeśli Twoim problemem w relacjach seksualnych jest to, że wstydzisz się zagadać do innej osoby w rzeczywistym świecie, może okazać się, że serwis internetowy jest dla Ciebie najlepszym rozwiązanie. Warto się zastanowić nad taką opcją. Często za