|  | 

Ekonomia

Zbyt duży wybór? kredyty mieszkanie

Zbyt duży wybór? kredyty mieszkanie

Trudno jest żyć bez kredytu, a tak właśnie większość Polaków ostatnio robi. Oczywiście nie z własnej woli, ponieważ takie decyzje jakiś czas temu podjęły banki. To banki znacznie zaostrzyły warunki kredytowe, to banki podniosły prowizje i marże i to w bankach zwykły kredyt gotówkowy urasta do miary największego problemu kredytobiorcy. Tak się bowiem składa, że zwykły kredyt gotówkowy oprocentowany na 10 procent, staje się trzykrotnie, albo nawet czterokrotnie droższy niż wynika to z oferty. To właśnie jego ukryte koszty sprawiają, że banki zaczynają uprawiać zwykłą lichwę. Mimo to Polacy zmuszeni są do sięgania po najtańsze kredyty mieszkaniowe, bankowe, najczęściej kredyty gotówkowe, ponieważ nie mogą sobie poradzić z przysłowiowym zawiązaniem końca z końcem. Najtańsze kredyty mieszkaniowe rzadko można spotkać. Jeśli jednak się pojawią, to niestety są później problemy. Istnieją także tak zwane złe kredyty, spłacane ze znacznym opóźnieniem lub nie spłacane wcale i stąd też zaostrzenie warunków przez banki. Zresztą trudno się im dziwić, że zaostrzyły kryteria przyznawania jakichkolwiek kredytów, skoro wielu kredytobiorców nie spłaca swoich zobowiązań finansowych. Zawsze przed wzięciem kredytu powinniśmy poznać różne opinie o kredytach, ponieważ banki początkowo banki były cierpliwe i nie naciskały zbyt mocno na niesolidnych kredytobiorców. Ale miarka w końcu musiała się przebrać i przebrała. Banki wiele takich nie spłacanych kredytów oddały już do windykacji. Są to kwoty idące w miliardy złotych i banki nie mają zamiaru na tym poprzestać. Mało tego, teraz już wystarczy nie zapłacić kilku z rzędu rat, a kredyt jest wypowiadany, natomiast sprawą zajmuje się windykator. Najczęściej do windykacji trafiają kredyty gotówkowe, samochodowe oraz zaciągane poprzez karty kredytowe. Najmniej kierowanych do windykacji jest kredytów hipotecznych.
– Kiedyś wybrałem się do banku, żeby sprawdzić czy rzeczywiście tak jest. Pracownik powiedział, że na samym początku muszę przejrzeć opinie o kredytach, które mnie interesują, ponieważ później zazwyczaj są problemy, a obwiniane są banki.- mówi jeden z klientów.
Tak też uczyńmy i postarajmy się dowiedzieć jak najwięcej na temat danych kredytów, bo banki, pomimo tego jakie są dla klientów, nie mogą być obwiniane za wszystko.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

zbyt-duzy-wybor-kredyty-mieszkanie

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Zmieniaja sie nasze plany kredyty plany rekomendacja

    Zmieniaja sie nasze plany kredyty plany rekomendacja

    Zmieniaja sie nasze plany kredyty plany rekomendacja Coraz trudniejsza jest sytuacja na rynkach finansowych zjednoczonej europy, coraz więcej budzą wątpliwości działania naprawcze Brukseli. A skoro tak źle jest w Grecji, Włoszech czy Irlandii to jak dobrze może być w naszym kraju. Rykoszety biją nas nie gorzej niż strzały bezpośrednie i trudno się dziwić, że zmieniają

  • Sygma bank Tarnów

    Sygma bank Tarnów

    Szukasz partnera, w sieci możesz go znaleźć Poszukując w Internecie stron, które umożliwiają spotkanie drugiej osoby w konkretnym celu jest, co najmniej kilkanaście. Jeśli jesteś zainteresowany tym by kogoś poznać, wystarczy się zarejestrować na odpowiednim portalu. Warto rozważyć plusy i minusy poszczególnych opcji, ponieważ często może się zdarzyć, że opłata lub abonament może opiewać o