|  | 

Ekonomia

Zmieniaja sie nasze plany kredyty plany rekomendacja

Zmieniaja sie nasze plany kredyty plany rekomendacja

Coraz trudniejsza jest sytuacja na rynkach finansowych zjednoczonej europy, coraz więcej budzą wątpliwości działania naprawcze Brukseli. A skoro tak źle jest w Grecji, Włoszech czy Irlandii to jak dobrze może być w naszym kraju. Rykoszety biją nas nie gorzej niż strzały bezpośrednie i trudno się dziwić, że zmieniają się plany inwestycyjne, poprawiane są budżety i szukamy takich działań, które pozwolą nam przetrwać. A jakie najczęściej są to działania? Oszczędzanie i niestety kredyty. Na tanie kredyty hipoteczne zawsze był popyt i teraz też jest tylko nie zawsze takie były, a już pewnością teraz ich nie ma. No może jeszcze przed kryzysem można było spotkać w miarę tanie kredyty hipoteczne i mieszkaniowe, ale tylko w miarę tanie.

– Teraz tanich kredytów już nie ma, ale można było jeszcze starać się o kredyty na korzystnych warunkach. Jednak kiedy weszła w życie rekomendacja t nie ma już mowy o korzystnych kredytach, bowiem komisja nadzoru finansowego mocno przykręciła śrubę bankom oraz ich klientom. Nic więc dziwnego, że większość z nich zmieniła swoje plany inwestycyjne – powiedział jeden z klientów.

Pod koniec ubiegłego roku banki ostro zabiegały o klientów chcąc pozyskać ich jak najwięcej. Stąd promocje, rabaty i upusty, ponieważ rekomendacja t nie pozwala już bankom na prowadzenie własnej niekontrolowanej polityki kredytowej. A przynajmniej nie na taką skalę jak to było. Zresztą rekomendacja t ograniczyła nie tylko korzystanie z kredytów hipotecznych, ale znacznie już trudniej jest o jakiekolwiek kredyty. Ma racje kredytobiorca, który stwierdził, że i banki i klienci musieli zmienić swoje plany inwestycyjne, aby dostosować się do sytuacji. Do wejścia w życie rekomendacji t wprawdzie też nie było łatwo o w miarę tanie kredyty hipoteczne, ale można je było jeszcze uzyskać na w miarę korzystnych warunkach. Dlatego, ponieważ banki obniżały prowizje i marże, stosowały przeróżnego rodzaju promocje, rabaty i upusty, a niektóre banki nawet rezygnowały z wkładów własnych. Teraz nikt tak naprawdę nie wie jaka będzie sytuacja na tym rynku. Tym bardziej teraz kiedy szaleje kurs franka szwajcarskiego oraz spready walutowe. Wprawdzie można teraz spłacać kredyty walutą w jakie były wzięte, ale skorzystało z tego niewielu kredytobiorców. Poza tym w wielu krajach zjednoczonej europy panuje załamanie gospodarcze, które rykoszetem odbija się również na Polsce. Jedno jest pewne, rekomendacja t, jej wyjście w życie sprawiło, że ruch w tym biznesie został wyhamowany. Wprawdzie specjaliści z komisji nadzoru finansowego, twórcy tej rekomendacji, twierdzili z uporem maniaka, że wejście jej w życie nie powinno spowolnić ruchu na rynku kredytów hipotecznych, ale tak naprawdę mało kto wierzył i wierzy w takie zapewnienia. Nie wierzą w to ani przyszli kredytobiorcy, ani banki, którym rekomendacja t dała się już mocno we znaki, bowiem straciły już wielu klientów, chociażby po wprowadzeniu progu 20% wkładu własnego. Poza tym rekomendacja t znacznie ogranicza swobodę bankom, dlatego jest teraz taki ruch na tym rynku, ale póki co paniki na nim też nie widać.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

zmieniaja-sie-nasze-plany-kredyty-plany-rekomendacja

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Zbyt duży wybór? kredyty mieszkanie

    Zbyt duży wybór? kredyty mieszkanie

    Zbyt duży wybór? kredyty mieszkanie Trudno jest żyć bez kredytu, a tak właśnie większość Polaków ostatnio robi. Oczywiście nie z własnej woli, ponieważ takie decyzje jakiś czas temu podjęły banki. To banki znacznie zaostrzyły warunki kredytowe, to banki podniosły prowizje i marże i to w bankach zwykły kredyt gotówkowy urasta do miary największego problemu kredytobiorcy.

  • Sygma bank Tarnów

    Sygma bank Tarnów

    Szukasz partnera, w sieci możesz go znaleźć Poszukując w Internecie stron, które umożliwiają spotkanie drugiej osoby w konkretnym celu jest, co najmniej kilkanaście. Jeśli jesteś zainteresowany tym by kogoś poznać, wystarczy się zarejestrować na odpowiednim portalu. Warto rozważyć plusy i minusy poszczególnych opcji, ponieważ często może się zdarzyć, że opłata lub abonament może opiewać o